Listopad 2019
Udostępnij:

SENSOR DO POMIARÓW JAKOŚCI POWIETRZA JUŻ DZIAŁA


Dnia 6 listopada 2019 roku firma Beskid Instruments przekazała sensor do pomiarów jakości powietrza oraz tablicę wyświetlającą informacje na temat aktualnej jakości powietrza. Był to udany początek współpracy pomiędzy firmą Beskid Instruments, a Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczył Pan Łukasz Popiołek - Koordynator ds. kluczowych klientów w firmie Beskid Instruments. Rozmawiano m.in. na temat działań edukacyjnych, prowadzonych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, dotyczących ekologii i ochrony środowiska. W szczególny sposób poruszono zawiązaną podczas V Forum Green Smart City współpracę z firmą Beskid Instruments, której efektem było przekazanie sprzętu do pomiarów jakości powietrza. Urządzenia zostały zamontowane na budynku nowego biura Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pod adresem: Al. Mickiewicza 21C. Są one zasilane za pomocą 2 paneli fotowoltaicznych, które Uczelnia otrzymała od firmy Columbus Energy S.A.

Pomiary dostepne są w aplikacji mobilnej Monitoring Powietrza BI na iOS oraz Android.
 
Android

APLIKACJA NA ANDROID


iOS

APLIKACJA NA IOS


Za otrzymany sprzęt serdecznie dziękujemy!

Spośród Władz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w spotkaniu uczestniczył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UR, prof. dr hab. inż. Florian Gambuś, a także z ramienia Centrum Transferu Technologii UR – dr inż. Tomasz Czech - Dyrektor CTT wraz z zespołem Forum Green Smart City.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej firmy, czujniki Beskid Instruments tworzą zintegrowany system informacyjno-pomiarowy składający się z opcjonalnego, zewnętrznego ekranu LED, wskaźnikowego urządzenia pomiarowego pyłów PM2.5 i PM10, wilgotności oraz temperatury, oprogramowania do analizy i prezentacji wyników oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Więcej informacji na stronie www: beskidinstruments.com

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z tego spotkania!

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
al. Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 633 13 36
12 633 62 45
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka
helpdeskURK tel.: 4444
helpdeskURK e-mail: helpdeskURK[a]urk.edu.pl
© 2020 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki URK