Kwiecień 2021
Udostępnij:

NAGRODY MINISTRA ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII ZA NAJLEPSZE PRACE W DZIEDZINIE GEOINFORMACJI PRZYZNANE


Wśród nagrodzonych prac w ramach  III konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji znalazły się jedna rozprawa doktorska z Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji i jedna praca magisterska z Wydziału Leśnego naszej Uczelni.

Pierwszą nagrodzoną pracą jest rozprawa doktorska autorstwa Anity Kukulskiej-Kozieł pt.”Metoda wyznaczania zasobów terenów inwestycyjnych”, której promotorem był  prof. dr hab. inż. Krzysztof Gawroński z Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Autorka pracy – obecnie już dr inż. Anita Kukulska-Kozieł jest absolwentką kierunku geodezja i kartografia na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Od 2016 roku związana jest zawodowo i naukowo z Katedrą Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu. Naukowo interesuje się systemami geoinformacyjnymi oraz zastosowaniem narzędzi GIS w analizach przestrzennych, szczególnie związanych z planowaniem przestrzennym i stanem zagospodarowania przestrzeni.  Uczestniczyła w  wielu zagranicznych stażach naukowych, krótkoterminowych pobytach naukowych, a także była wykonawczynią projektów realizowanych m.in. w ramach programów Horyzont 2020, NAWA oraz DUN. Nagrodzoną rozprawę doktorską pt. „Metoda wyznaczania zasobów terenów inwestycyjnych”, obroniła w lipcu 2020 roku. W pracy tej opracowała półautomatyczną metodę określania obszarów inwestycyjnych za pomocą narzędzi GIS z zastosowaniem algorytmów analizy danych przestrzennych. Opracowana procedura geoinformacyjna pozwala rozwiązywać kwestie prawno-administracyjne systemowo i jednoznacznie. Zaproponowane parametry stanowić mogą cenną i informację w procesie miejscowego planowania przestrzennego, ograniczając tendencję do nadmiernego przeznaczania obszarów na cele budowlane i chaotycznego rozpraszania zabudowy.


Drugą nagrodzoną pracą w kategorii najlepsze prace magisterskie jest praca autorstwa Karola Wieczorka pt. „Symulacja komputerowa pożaru lasu w programie FlamMap6 z wykorzystaniem cech drzewostanu określonych na podstawie chmur punktów lotniczego skanowania laserowego”.  Promotorem pracy był dr inż. Paweł Hawryło z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

WIĘCEJ

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie